Hydroseeding | Merak Edilenler

Hydroseeding ve Rulo Çim Karşılaştırması

bakım, onarım, villa bahçe, hobi bahçesi, küçük villa bahçesi, çatı bahçesi, otel bahçesi, park, spor sahaları, mera ve çayır, şevler, peyzaj alanları, peyzaj projelendirme, peyzaj fiyatlandırma, toprak, tohumlama,kuru tohumlama, büyük alanlar, küçük alanlar, yeşil alanlar, çim ekimi, ucuz çim, kaliteli çim, çim tohumu, çim tohumu fiyat, en ucuz hydroseeding, hydroseeding firması, hydroseeding firması, kaliteli hydroseeding uygulama,hydroseeding istanbul

Hydroseding yöntemi tüm tohumlama yöntemlerinden çok daha hızlı uygulanır. Rulo çim hemen sağlanan görüntüsüne rağmen, hydroseeding yöntemi ile yapılan çim, rulo çimin ilk günkü görüntüsüne 3-5 haftada ulaşır, hem de rulo çimin 1/3 maliyetine.


Peyzaj projelerinde kullanılan rulo çimin altındaki toprağın çok iyi ince tesviyesinin yapılması gerekmektedir. Çünkü, ceviz büyüklüğündeki bir toprak tümseği üstteki rulo çim kökünün alt toprağa temasını keser, kökler hava alır ve çimin o bölgeleri ölerek, çimde sararmalar yapar. Tesviye toprağındaki ceviz büyüklüğündeki çukurlar ise sulama suyu ile gölleşir ve rulo çim köklerini çürütür. Bu çürümeler de çim alanlarda çok hızlı yayılan mantar hastalığına sebep olur. Hydroseeding yöntemi ile uygulama yapılan alanlarda tohum direk toprak ile temas halinde olan ve tohum yatağı vazifesi gören mulch içerisinde sorunsuz çimlenir ve sağlıklı kök gelişimini sağlar.


Hazır rulo çim, üretildiği yerden köklerinin belli bir kısmı kesilerek uygulama alanına getirilir. Bu yöntemde, hasar görmüş kökler her türlü hastalığa açık hale gelir ve çimde kısmi sararmalara ve seyrelmelere neden olur. Hydroseeding yöntemi ile yapılan tohumlamada ise tohumlar, tohumlanan alanda gelişimlerine başlayarak her geçen gün daha da kardeşlenip sıklaşırlar.


Rulo çimde peyzaj uygulaması yapacağınız bölgenin toprak yapısına ve mikro klimasına ve alanın gölge / güneş durumuna uygun tohumdan özel olarak üretilmiş rulo çim seçenekleri olmaz. Dolayısı ile hydroseeding yönteminde peyzaj projesine göre uygun seçilmiş tohumlar kullanılır ve rulo çime göre daha sağlıklı ve kalıcı çim alanlar tesis edilir.


Peyzaj projelerinde kullanılan içinde doğaya zararlı plastik file olan hazır rulo çim, nakliye sırasında bu çimin dağılmaması için vardır. Toprağa kimyevi zararlar veren bu plastik file, çimin ilerdeki bakım işlerinde yüzey ve kök havalandırma ile gübreleme öncesi yapılan derin çim biçmelerinde kullanılan makinalara takılır ve çimi yerden sökerek makinalara ve peyzaj alanına zarar verir. Hydroseeding yöntemi ile tohumlanan çim alanlarda böyle olumsuzluklar olmaz.


Yukarıdaki yazılan tüm olumsuzluklar sebebiyle, hazır rulo çimin peyzaj alanlarındaki ilk gün görüntüsü ve sağlığı zamanla bozulurken hydroseeding yöntemi ile yapılan çim uygulamaları hazır çimin ilk günkü görüntüsüne 4. biçimde ulaşır.


Rulo çimin uygulanamayacağı kadar dik olan şevli alanlara hydroseeding rahatlıkla uygulanabilir. Hatta 90 derecelik şev açısı olan alanlarda ve erozyonla mücadele projelerinde sadece hydroseeding yöntemi ile tohumlama yapılabilir.

hydroseeding, hydroseeder, hydroseeding fiyat, hydroseeding nedir, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding makinası, hydroseeding makinesi, hydroseeding fiyatlar, hydroseeding maliyeti, hydroseeding yöntemi, hydroseeding uygulama, hydroseeding uygulama, hydroseeding bilgilendirme, hydroseeding danışma, hydroseeding kiralama, hydroseeding makina kiralama, hydroseeding mulch karışımı, hydroseeding nasıl fiyatlandırılır?

Merak Edilenler | Menu

sulu tohumlama, sulu tohumlama fiyat, sulu tohumlama nedir, sulu tohumlama çim ekimi fiyatları, sulu tohumlama makinası, sulu tohumlama maliyeti, sulu tohumlama uygulama, çim uygulama, hazır çim, peyzaj, hydroseeding çim ekimi, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding istanbul firması, hydroseeding mulch, hydroseeding malç, hydroseeding çim makinası, püskürtme çim, püskürtme çim fiyatları

X

Right Click

No right click